Elisabeth Ellingsen Husebye
Ortoped ved Aleris Drammen
Kompetanse
Elisabeth Ellingsen Husebye er spesialist i ortopedi med bred erfaring. Hennes spisskompetanse er innen ankel- og fotkirurgi. Hun utfører ca. 300 operasjoner i året, og innehar også medisinsk doktorgrad. Dr. Ellingsen har jobbet i Aleris i 8 år.
Bakgrunn
Dr. Husebye jobber også ved Oslo Universitetssykehus. Hun er veileder for doktorgradsstudenter og har deltatt på flere doktorgradsprosjekter innen fot- og ankelkirurgi. Hun har publisert en rekke forskningsartikler og bøker, der iblant en metodebok for ortopedisk avdeling ved Oslo Universitetssykehus.
Snakker:
- Norsk
- Engelsk/English
Elisabeth Ellingsen Husebye jobber ved:
Relaterte behandlinger
Inneklemming i skulderleddet
Impingement
Inneklemming er smerte lokalisert høyt på overarmen og forverres ofte ved løft av armen fremover og ut fra kroppen.
Korsbåndskade
Kne
Korsbåndskader er en vanlig idrettsskade og resulterer i hel eller delvis avrivning av fremre eller bakre korsbånd i kneet.
Konsultasjon hos ortoped
Muskel- og skjelettplager
Ønsker du en vurdering av din skade eller lidelse? Vår ortopediske avdeling har meget god faglig ekspertise i behandling av en rekke ortopediske lidelser.
Slimposebetennelse og slitasjegikt
Albue, hofter, knær og skulder
Slitasjegikt (artrose) og slimposebetennelse (bursitt) viser seg ved at leddet hovner opp og blir smertefull.
Meniskskade
Kneskade
Meniskskader gir som oftest smerter sammen med hevelse og kneppfølelse. Noen ganger kan kneet låse seg.