Hjelpetiltak

Aleris Ungplan & BOI tilbyr en rekke hjelpetiltak for familier, barn og unge i alle regioner. Se listen under for hva vi kan tilby og ta gjerne kontakt med oss for mer informasjon.

Endringsarbeid i hjemmet

  • Foreldreveiledning (PMTO)
  • Oppfølging av barn/unge som bor hjemme
  • Miljøterapi i hjemmet

Avlastning

  • Avlastning med aktiviteter
  • Besøkshjem

Oppfølging på hybel

  • Oppfølging og selvstendighetstrening

Tilsyn

  • Tilsynsfører i fosterhjem
  • Tilsyn i hjemmet
  • Tilsyn under samvær

Kontakt oss for en uforpliktende prat.

Svein Arne Rosland 
Telefon: 906 60 120 
E-post:svein.arne.rosland@aleris.no

Kontakt din region

Oslo, Akershus 
Lene Lind 
Telefon: 976 56 318 
E-post: lene.lind@aleris.no 

Telemark, Vestfold, Buskerud 
Jan Tore Rosland 
Telefon: 907 28 760 
E-post: jan.tore.rosland@aleris.no 

Hordaland, Sogn og Fjordane 
Remy Iversen 
Telefon: 952 58 132 
E-post: remy.iversen@aleris.no 

Nord-Trøndelag, Sør-Trøndelag, Møre og Romsdal 
Mona Andersen 
Telefon: 916 94 614 
E-post: mona.andersen@aleris.no 

Østfold, Oppland og Hedmark
Morten Nordmo 
Telefon: 915 97 115 
E-post: morten.nordmo@aleris.no 

Nordland, Troms og Finnmark 
Håkon Melseth 
Telefon: 900 80 295 
E-post: hakon.melseth@aleris.no 

Rogaland, Aust-Agder og Vest-Agder 
Olav Sande 
Telefon:922 83 064 
E-post: olav.sande@aleris.no

Til toppen av siden