Uranienborghjemmet

Et flott sykehjem midt på Frogner!


Uranienborghjemmet som drives av Aleris Omsorg er et av Oslos flotteste sykehjem med en hyggelig beliggenhet i Bydel Frogner. Sykehjemmet er bygget i 1969 men ble totalrenovert både innvendig og utvendig i 2005 og fremstår nesten som nytt.

Sykehjemmet har totalt 98 plasser, 72 ordinære langtidsplasser og 16 skjermede demensplasser.  Alle beboere har pene enerom med bad.  Hver avdeling har hyggelige og romslige fellesrom og eget anretningskjøkken.  Det er solrike terrasser til hver avdeling i tillegg til en stor felles takterrasse med storslått  utsikt over byen med både Holmenkollen og Oslofjorden.

Sykehjemmet har et rikt aktivitets- og kulturtilbud med et variert tilbud for enhver smak.

Uranienborg Kafe ligger i 1.etg på sykehjemmet og tilbyr byens beste ostekake i tillegg til varme og kalde retter og drikkevarer.  

Kafeen tilbyr selskapsarrangementer og catering til beboerne med familier og andre. 

Daglig leder

Eldin Hasanagic

Telefon: 23 42 53 81

Mobilnummer: 953 34 545

E-post: eldin.hasanagic@aleris.no

Fagleder

Linda Storebø

Telefon: 23 42 52 85

E-post: linda.storebo@aleris.no   

Team 1 

Teamleder: Evangeline  Antoinette Morales

Telefon: 23 42 53 11

E-post: evangeline.antoinette.morales@aleris.no          

Kommentar: Skjermet avdeling, 16 plasser

Team 2

Teamleder: Patricia Jullum

Telefon: 23 42 52 92

E-post: patricia.jullum@aleris.no             

Kommentar: Langtidsavdeling, 23 plasser

Team 3

Teamleder: Stella Gude

Telefon: 23 42 52 96

E-post: stella.gude@aleris.no   

Kommentar: Langtidsavdeling, 23 plasser

Team 4

Teamleder: Maria Della Mea

Telefon: 23 42 53 06

E-post: maria.della.mea@aleris.no

Kommentar: Langtidsavdeling, 18 plasser


Team 5

Teamleder: Thu Nguyen

Telefon: 23 42 53 07

E-post: thu.nguyen@aleris.no

Kommentar: Langtidsavdeling, 18 plasser

Til toppen av siden